Novoap Novoap
  • 10-04-2020
  • Mathematics
contestada

what is the unit rate of 5 pounds of oranges cost 10.45?
find the unit rate

Respuesta :

sereneluousa
sereneluousa sereneluousa
  • 10-04-2020

Answer:

The answer is 2.09 per pound.

Step-by-step explanation:

To find the unit rte, you divide 10.45 by 5.

Answer Link

Otras preguntas

What are 3 advantages of using checks?
2. Please model cash flows for american greetings for fiscal years 2012 through 2015 based on the two sets of ratios in case exhibit 8. Based on the discounted
Does the President have the power to make foreign policy?
What are the 5 excuses of Moses?
Which statement about the Federal Reserve (the Fed) is true? O Unless a person works there, the Fed has little impact on everyday life. O The Fed determines the
What was rashad wearing when he was accused
What are the limitations of NGOs Mcq?
Frozen water (ice) has less density than liquid water. How does this property of water affect life on earth? A. Ice floats on the surface, sustaining life at
Which of the following best describes a central idea in the text
It is mandatory for both the employers and employee to pay: A) FICA. B) SUTA. C) Employee income tax. D) Federal unemployment tax.