amelialuvsyou amelialuvsyou
  • 06-05-2020
  • Mathematics
contestada

6th grade math please help ! c;

6th grade math please help c class=

Respuesta :

wegnerkolmp2741o
wegnerkolmp2741o wegnerkolmp2741o
  • 06-05-2020

Answer:

$19.99

Step-by-step explanation:

Take the price for 2 pairs and divide by 2 to get the price for one pair

39.98 /2

19.99 for one pair

Answer Link
Аноним Аноним
  • 06-05-2020
Aye I think think the answer is 19.99
Answer Link

Otras preguntas

Round 7,286 to the nearest thousand.
Match the level of unemployment with the condition of the overall economy. Unemployment equals the natural rate. Cyclical unemployment equals zero. Unemployment
Which action best completes the diagram showing how the federal budget is created? The president submits a budget plan to Congress. Congress debates and finaliz
thats okay but you didnt have to do me like that but 100x1000=?
please help will mark brainliest!
What are decomposers? Name any two of them. What do they do in theforest?​
a DVD player cost $73.86. The original price was $119.99. How much money was saved by buying it on sale?
- Select all expressions that are equivalent to -96x + 120. A. 8(-12x+15) B. -12(8x-10) C. -8(12x+15)
SOMEONE PLZ HELP?!!!
Please answer fast. An on-demand movie company charges $2.95 per movie plus a monthly fee of $39.95. Which expression rep yearly cost for x movie rentals? 2.95