cvelyyy cvelyyy
  • 06-05-2020
  • Mathematics
contestada

6th grade math help me ! :)

6th grade math help me class=

Respuesta :

frickbraden06 frickbraden06
  • 06-05-2020

Answer:

$19.99

Step-by-step explanation:

39.98/2

Answer Link
groydcle
groydcle groydcle
  • 06-05-2020

Answer:

One pair would cost $19.99

Step-by-step explanation:

If 2 pairs cost $39.98, one pair will cost half that amount, so divide by 2

$39.98 / 2 = $19.99

Answer Link

Otras preguntas

If each quadrilateral below is a square, find the missing measuressolve for X​
This I would like someone to answer honestly;in your point of view what do you think is love? what is its true meaning? ​
a. Fill in the blank questions usually require One key word b. A list of vocabulary words in the answer c. Complete sentences d. None of these Please select the
explain how political parties connect citizens to their government and provide examp real or made up.​
How does Obama use rhetoric in paragraph 6 to advance his point of view?
If the density of gold is 19.3 g/mL, what is the mass of 5mL of gold?​
I’m sick of my parents I want a sister
These are inorganic materials needed in small amounts O Proteins 0 Vitamins Water 0 0 Fats
which of the following pairs Is most closely related? a- Tree and ant b- bacterium and tapeworm c- spider and fern d- wolf and cat
HELLLPPPPPPP! PLZZZZ DUE TODAYYYY!