quinlanbakker quinlanbakker
  • 08-12-2020
  • Mathematics
contestada

If seven toys cost $28 how much does one toy cost?

Respuesta :

liliannasn
liliannasn liliannasn
  • 08-12-2020

Answer:

$4

Step-by-step explanation:

divide $28 by 7 toys

you should get $4

Answer Link
BLESIV1
BLESIV1 BLESIV1
  • 25-02-2021

Answer:

4 since 28 divide 7 is 4 so $4

Answer Link

Otras preguntas

what are 3 prime numbers that equal 59?
organelles at which amino acids are hooked together to make proteins
Cesar bought 2 bottles of juice that each hold 2 quarts and another bottle that holds 1.5 gallons of juice. How many quarts of juice did he buy?
In which of the following regions were plantation economies NOT established? (A) Indian Ocean islands. (B) North America. (C) Europe. (D) Southeast Asia. (E) At
What is the surface area of the cube? ? mm2 Cube with sides of four millimeters
Check 8.0622577483 rounded to the nearest tenth = 8.1 Is that correct
Are these ordered pairs in direct variation {(1,2),(2,4),(3,6)}
John C. Maxwell says in his book, Ethics 101, "There's no such thing as business ethics; there's only ethics" Please give me your opinion on this statement. Are
True or False All living things are made of two or more cells
What has provided money and jobs to Alaskans? gold oil silver iron