amanda6pandas amanda6pandas
  • 10-12-2020
  • Mathematics
contestada

please please help me:) thank you so much<3

please please help me thank you so muchlt3 class=

Respuesta :

sumsummitt
sumsummitt sumsummitt
  • 10-12-2020

Answer:

14.25$

Step-by-step explanation:

9.5 divided by 2 is 4.75, multiply it by 3 and its 14.25

Answer Link
SAVAGEFL3X
SAVAGEFL3X SAVAGEFL3X
  • 10-12-2020

Answer:

14.25$

Step-by-step explanation:

2 bags of cat food costs $9.50. 9.50 divided by 2 equals 4.75. Then multiply 4.75 by 3 and you get $14.25

Answer Link

Otras preguntas

A gourment shop wants to mix coffe beans that cost $3.00 per pound with coffe beans that cost $4.25 per pound to create 25 pounds of a new blend that cost $3.50
What is hydrolisation
what is the pH value of MgSO4?
very, very thin due to lack of adequate food
What is the standard equation of this hyperbola?4x2 = 36 + 9y2
How do u Solve 2x2 + 2x2 + 2 - 2x2 =
( innovation in agriculture for sustainable future prospects and challenges ) paragraph      plz help me ...
name the type of chemical reaction : CaO(s) + H2O(l) -----------Ca(OH)2(aq)
name two salts used in black and white photography
Consider the $50,000 excess cash.Assume that Gary invests the funds in a one year CD a.What is the CD s value at maturity( future calue)if it pays 10 percent(an