esteskeeven60 esteskeeven60
  • 09-03-2021
  • Mathematics
contestada

A package of 19 medicated cough drops costs $0.99. What is the unit cost?

Respuesta :

jordinfowler201 jordinfowler201
  • 15-03-2021

Answer:

0.05

Step-by-step explanation:

Answer Link
pacejaida pacejaida
  • 17-02-2022

Answer:

D $0.05 per cough drop

Step-by-step explanation:

divide .99 by 19 you get 0.05210526

Answer Link

Otras preguntas

Graph the polygon with the given vertices and its image after a reflection in the given line: J(-1, 4), K(2, 5), L(5, 2), M(4, -1)
Which step is the most efficient way to find the solution of x – 3 < -1? You need at least 120 cupcakes for a picnic. So far, people have donated 96 cupcakes
23. Practice: Mysterious Letter Question 2 What's the purpose of the letter's P.S.? I What’s the purpose of the letter’s P.S.? In the Story of the Door
math help please i need it asap i’m on a time limit for my exam!! help is very much appreciated!
According to critics, low culture and “junk” circulated by mass media are not the same thing.
Waiter company operates a small manufacturing facility. On January 2021, an asset account for the company showed the following balances . Equipment $230,000 ,
Start at -3 and add 10 I
At what value(s) of on the curve =−9 2503−35 does the tangent line have the largest slope?
Write the next whole number after B79C in the base-thirteen system.
opinión personal de la igualdad o equidad de género