Tayla3619
Tayla3619 Tayla3619
  • 09-05-2017
  • Mathematics
contestada

Whoever gets this right gets brainlyess answer and it's worth 20 points :)

Whoever gets this right gets brainlyess answer and its worth 20 points class=

Respuesta :

Anthonym9113
Anthonym9113 Anthonym9113
  • 09-05-2017
the answer is $8.75. >.<
Answer Link
mayb3imdr3aming
mayb3imdr3aming mayb3imdr3aming
  • 09-05-2017
Well first, you need to find the price of each muffin. To do that, you divide 5/4. You should come up with 1.25.

After that, you multiply 1.25 * 7. 

What's your answer?
Answer Link

Otras preguntas

What is the ratio of Al 3+ ions to S 2- ions in a neutral compound?
A method in a class that modifies information about an object is called a/an ____ method.
The longer leg of a 30°-60°-90° triangle is 16radical3 . How long is the shorter leg? Answers: A.)16 B.)8radical3 C.)16radical2 D.)32
What is the answer? Plz explain.
Please help me with geometry
When carbohydrates are oxidized, the c–h bonds of the carbohydrate become c=o bonds of carbon dioxide. oxidation is defined as a loss of electrons, but carbon d
How old will i be in 2020 if my birthday is on december 8 1995?
What are the strong claws and opposable digits found in a koala’s hands and feet considered? natural selection an adaptation evolution a variation
Sari sold 300 boxes of greeting cards in November. In december she sold 500. What was the percentage increase in her sales
Which illness do some people describe as feeling like you’re breathing through a straw? an allergic reaction high blood sugar low blood sugar an asth